नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका नेता एवम् शहरी विकास मन्त्री प्रभु साहले द्वैध चरित्र देखाएको हुनाले कांग्रेस पतन उन्मुख रहेको बताएका छन् ।

बिहीवार रौतहटको गुजरा नगरपालिकामा आयोजित सडक उद्घाटन कार्यक्रममा बोल्दै नेकपा प्रदेश २ का अध्यक्ष समेत रहेका मन्त्री साहले निरन्तर सत्ता स्वार्थमा रहेको कांग्रेस वर्तमान स्थितिमा पनि दोहोरो चरित्र देखाइरहेको टिप्पणी गरे । संसद विघटनकै विषयमा एकातिर अदालतको कुरा मान्ने भन्नू र अर्कोतिर आन्दोलन गर्ने कार्य गर्नु कांग्रेसको लागि पतनको सुरुवात भएको मन्त्री साहले बताए । कांग्रेसले संविधान बनाएको दाबी पनि गर्ने अर्कोतिर धर्मनिरपेक्षता, संघीयता लगायतका संवैधानिक व्यवस्था उल्टाउन खोज्ने दोहोरो चरित्र देखाएको मन्त्री साहको आरोप छ ।

“संसद विघटन पछि देशमा विद्यमान अवस्थाका बीच कांग्रेसको भुमिकामाथि सबैले एकपटक ध्यान दिन जरुरी छ । हामी जितेका पार्टी देशलाई नयाँ दिशा दिन ताजा जनादेशको लागि आह्वान गरेका छौँ ।” मन्त्री साहले भने, “तर जनताले पराजित गरिसकेको नेताहरू भने संसद पुनर्स्थापनाको लागि माग गरिरहेको छ ।”

“एकातिर संसद पुनर्स्थापनाको माग गर्दै सडकमा आन्दोलन गरिरहेको कांग्रेस अर्कोतिर अदालतको फैसलालाई पनि स्वीकार्ने बताइरहेको छ । आज कांग्रेसको पोजिसन के छ ?” मन्त्री साहले थपे, “यो द्वैध चरित्रले नै अलिअलि बाँकी रहेको कांग्रेस पतनको सिकार बन्दै गएको छ । र यही नै आजको आवश्यकता हो ।”

कांग्रेस द्वैध चरित्र देखाएर समाजलाई भ्रममा राखेर सत्ताको रस चाट्ने दाउमा रहेको बताउदै मन्त्री साहले कांग्रेसले विगतमा पनि एकातिर आन्दोलन गर्ने र अर्कोतिर राजासँग बार्गेनिङ गर्नेजस्ता गतिविधि देखाएर सत्ताको आसपास मात्र रहेको स्मरण गराए ।

आज मन्त्री साहले गुजरा नदीमा निर्माण हुने पक्की पुलको शिलान्यास गरे । यस अघि नै मन्त्री साहले तत्कालीन मन्त्री रघुवीर महासेठको हातबाट गरुडा नगरपालिकामा झाँझ नदी र कटहरीया नगरपालिकामा तरहरी नदीमा पुलमा शिलान्यास गरेका थिए । उनले छिट्टै लमहा नदीमा पनि पुल निर्माणका लागि शिलान्यास गर्ने बताए ।